Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 

Plastová okna

Vybíráme okna, 1. díl

Okna ovlivňují zásadním způsobem kvalitu a kulturu našeho bydlení. Osvětlují obytné prostory, zajišťují optimální výměnu vzduchu, omezují míru hluku okolního prostředí, zamezují přístupu prachu a nečistot zvenčí, šetří tepelnou energii za vytápění a zvyšují bezpečnost našeho domova. Musí také splňovat jistá estetická kritéria.

Detail DISKUTOVAT (9 příspěvků)

Vybíráme okna, 2. díl: Na jakých parametrech záleží?

Racionálním porovnáním parametrů oken se nejsnáze dozvíme, který typ oken pro nás bude nejoptimálnější. Materiál nemusí být jednoznačně tím nejdůležitějším měřítkem.Vedle tepelné izolace, se kterou jsme se blíže seznámili v minulém díle, je dalším podstatným parametrem izolace vzduchová.

Detail DISKUTOVAT (13 příspěvků)

Vybíráme okna, 3. díl

V minulých dílech jsme si porovnali jednotlivé typy oken s ohledem na jejich tepelně a vzdušně izolační vlastnosti. Další parametry, které se nabízejí k porovnání jsou hořlavost, zvuková neprůzvučnost, cena, náklady na údržbu, požadavky na design a působení na životní prostředí.

Detail DISKUTOVAT (10 příspěvků)

Vybíráme okna, 4. díl: Charakteristika materiálů

V předchozích třech dílech jsme se věnovali popisu tepelně a vzdušně izolačních vlastností oken, věnovali jsme se i otázce jejich hořlavosti, zvukové neprůzvučnosti, cenám, nákladům na údržbu, požadavkům na design a působení na životní prostředí. Nyní si přiblížíme výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, ze kterých mohou být okna vyrobena.

Detail DISKUTOVAT (11 příspěvků)

oknaplastova

27.8.2009Plastová okna

V současné době stoupající ceny energií nutí stavebníky a majitele obytných domů a objektů s vytápěním k technickým opatřením snižujícím spotřebu energie především na vytápění objektů. Z výsledků měření vyplývá , že prostup tepla z budovy je největší u okenních a dveřních otvorů.

Je prokázáno , že podíl tepelných ztrát těmito výrobky především ve starší zástavbě činí na celkové bilanci objektu cca 30-40 %...

Detail DISKUTOVAT (7 příspěvků)

Vchodové dveře – brána do našeho domova

Vstupní dveře jsou bezesporu jak vizitkou samotného domu, tak hovoří o vkusu jeho obyvatel. Měly by být esteticky působivé a zejména dostatečně kvalitní. Dveře musí zajistit svým majitelům bezpečí. Nesmí pustit dovnitř nenechavce, musí však také umožnit rychlý a bezproblémový únik z domu v případě hrozícího nebezpečí.

Detail DISKUTOVAT (6 příspěvků)

Domov v bezpečí: Mechanické zabezpečení – okna

S lidmi, kteří si za svůj způsob obživy zvolili okrádání jiných, se asi budeme setkávat čím dál častěji. Před zloději se nemůžeme cítit nikde bezpečně. Ohroženy jsou naše peněženky a jiné cennosti při procházce po městě nebo při nakupování v nákupních centrech, auta na parkovištích a v neposlední řadě hrozí nebezpečím i místům nám nejbližším - našim domovům.

Detail DISKUTOVAT (15 příspěvků)

Druhy stínících systémů

Stínící systémy v sobě zahrnují všechno, co v sobě plně zahrnuje část závěsnou i funkční ke stínění. Tedy jedná se o žaluzie, rolety, římské rolety, venkovní žaluzie, venkovní rolety, plisse, bambusové rolety, japonské stěny nalepovací roletky a roletky do střešních oken.

Detail DISKUTOVAT (9 příspěvků)

okna_vyznam

Jedním ze základních faktorů kvality obytného interiéru je ošetření komunikací s exteriérem, což je jinými slovy záležitost kvality oken. V letních měsících umí kvalitní okna snižovat přehřívání obytného prostoru, v období dovolených, kdy rapidně stoupá počet krádeží a vykradených bytů, pak uživatel ocení schopnost okenních výplní klást větší odpor fyzickému násilí. Zásadním způsobem je ale na kvalitě oken závislé také množství spotřebované energie v domácnosti. Na trhu se v tomto smyslu objevilo několik novinek.

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

okna_vyber

Okno je především zdrojem světla. Zároveň ovšem představuje nejsnadnější cestu, kudy do domácnosti vstupuje a zároveň z ní uniká teplo. Jaká jsou tedy ta nejvhodnější okna pro dům nebo byt a z jakého by měla být materiálu? A jaké zvolit třeba sklo, kování, jaké upřednostnit otevírání?

Detail DISKUTOVAT (6 příspěvků)

vetrani

V nové bytové výstavbě se setkáváme s negativními důsledky nedostatečného větrání vnitřních obytných prostor. Kvůli minimalizaci tepelných ztrát infiltrací se totiž vyrábějí a osazují okna s téměř nulovou spárovou průvzdušností. Odvětrání hermeticky uzavřeného prostředí lze naštěstí řešit podtlakovým větracím systémem s nuceným odvodem vzduchu, tedy například podokenními nebo nadokenními štěrbinami.

Detail DISKUTOVAT (14 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x