Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 

Vekra

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

JanS  (24.4.2024 10:19)

Máme nově okna z Vekry a musím říct, že celková komunikace byla velmi dobrá. Na prodejně nám poradili, přesně podle našich požadavků. Rozhodovali jsme se mezi dvěma tipy a na konec jsme si nechali doporučit okna více úsporná nejen na údržbu a v závěru jsme spokojeni i nabídkou ceny, která se vešla do našeho rozpočtu.

Tadeáš  (12.3.2024 15:27)

Okna jsme u Vekry pořizovali minulý rok na jaře. Z počátku jsme se rozhodovali mezi dvěma dodavateli, ale Vekra nám dala lepší nabídku, a hlavně absolutně nevázla komunikace, a protože jsme na to docela spěchali, tak nám to v rozhodnutí dost ulehčilo. Měli jsme je hotová cca do měsíce, chtěli jsme klasická plastová v trojskle, a i jsme si je od nich nechali namontovat. Za nás spokojenost.

labut27@gmail.com  (26.1.2024 10:58)

Dobry den, som absolutne nespokojna s HS portalmi od firmy VEKRA (na Slovensku Incon), mam 2 HS portaly a citlive miesto je spoj naslapnej hlinikovej listy, po ktorej sa portal posuva a napojenie hranolu. Na oboch zacal cca po 3-4 rokoch hranol praskat. Ziadala som firmu v zaruke (5rokov) o opravu. Neuznali mi to ako dovod na opravu v zaruke!!!! Pritom je to konstrukcna chyba. Deje sa to na oboch. Nauctovali mi nekrestanske peniaze na opravu, ZA OPRAVU MI POSLALI AJ FAKTURU, KTORA NEBOLA DOHODNUTA 5 MESIACOV PO OPRAVE. NEODPORUCAM!!!

PatrikSuk  (14.12.2023 12:41)

Vaše okna máme a rád Vás doporučím. Myslím, že je to i dobrá investice vzhledem k dnešním cenám veškerých energii. Dobře těsnící okna vám udrží doma více tepla.

Karel  (1.11.2023 11:22)

Na pobočce v Praze se nám dostalo osvětlení některých technických důvodů a díky tomu jsme přesně věděli která okna zvolit. Za to děkujeme. Za pomoc a radu.

Samuel  (5.9.2023 9:13)

S odstupem času mohu tuto firmu doporučit. Okna nám dělali už několik let zpátky. Za tu dobu nebyl žádný problém. Teď jsme je znovu kontaktovali kvůli žaluziím. Montážníci přijeli na čas, přidělali a bylo hotovo.

Jakub K.  (10.8.2023 8:43)

Na jaře tohoto roku jsem si nechal měnit okna s předvokenními roletami v panelákovém přízemním bytě. Vekra se zakázky zhostila na výbornou a jsem zvědavý jak obstojí okna první zimu, se starými okny jsem měl v bytě pěknou kosu i když jelo topení naplno, tak věřím, že tuto zimu už to bude lepší.

Ondřej  (13.6.2023 11:16)

Okna jsem si nechal dělat do fungl nového baráku a i tak jsem měl trochu obavy aby se vše stihlo v termínu a hlavně aby byla práce odvedená na první dobrou, dost jsem se nanervoval při začátku stavby domu kdy nic nešlo jak mělo, tak jsem byl rád, že alespoň tohle bylo bez problémů. Okna vypadají na domě skvěle a jsem rád, že jsem si nechal tehdy poradit od lidí z pobočky Vekry.

Roman Habarta  (11.5.2023 16:05)

Oceňuji precizně provedenou práci při zasazování nových oken v 60. let starém baráku. Okna jsou parádní, ale ještě víc je pro mě důležitější práce montérů, kdy to buďto všechno klapne a okna i se zedničinou budou kvalitně splňovat svou úlohu a nebo to pomrví a to pak okna můžou být sebe lepší, ale zbylé práce to celé zhatí. Tady se pánové od Vekry pochlapili a jsem z jejich práce fakt nadšený, že mě to za ty peníze stálo, jim to svěřit a nechat udělat. Díky

Michal Polesný  (26.4.2023 18:03)

Postarali se nám o HS portál, dlouho jsme nad ním uvažovali, zda vybrat tuto variantu a nebo PSK dveře a byla to dobrá volba jít do portálu. Je kvalitní, dobře posazený a ani při jeho velikosti 3m nikde není cítit, že by špatně těsnil, takže jsme rádi, že jsme do toho nakonec šli.

Prokop  (5.4.2023 17:05)

Dělali nám okna akorát na podzim, tak jsem byl zvědavý, jak přes zimu budou pracovat a musím říct, že bylo vidět a hlavně cítit, jak těsní a nikde nic netáhne. Jsem zvědavý ještě na letní etapu, ale zatím velká spokojenost.

Pavel Š.  (29.3.2023 11:33)

V oknech jsem si nechal rád poradit a u Vekry mi docela pomohli, hlavně vybrat co by se k našemu domu hodilo za druh oken. Za mě proto spokojenost, máme v tomto ohledu vše ok.

Aleš  (19.2.2023 16:15)

Chtěli jsme si splnit přání o velkých prosklených plochách na domě. Předělávali jsme po rodičích domek a náš projektant nám vymyslel dokonce dvě prosklené stěny. Dostali jsme i od něho doporučení na několik firem. Oslovená vekra byla první, která nabídla specifikace oken a cenu. U ostatních byl poměrně časová prodleva a proto jsme s Vekrou začali i komunikovat intenzivněji dříve a ve finále i okna u nich zakoupily.

Jaroslav Hanuš  (22.10.2021 16:49)

Okna fajn, ale s tchánem jsem si usazoval okna sám. Nechtěl jsem za to platit a když jsme je usazovali, tak bylo vidět, že jsou dobře udělaný.

David N.  (23.9.2021 20:48)

Pěkný okna, ceny jsou odpovídající, jen mě nebavilo na ně čekat, i když mi známý říkal, že necelý dva měsíce nejsou žádná doba. Já jsem ale kvůli tomu musel posunout další práce na domě.

Jirka  (5.8.2021 12:26)

Já bych chtěl upozornit na jednání pobočky Vekra v Havlíčkově Brodě.
Začal jsem domlouvat zakázku na okna do novostavby, koncem dubna. Proběhlo zaměření, přišel finální návrh smlouvy, kde chtěli buď 100%, nebo 90% zálohu. Odmítl jsem, s tím, že dám max 70% - na správné montáži je funkčnost oken plně závislá. Nakonec jsme se dohodli na 75% a pak se dlouho nic nedělo. Urgoval jsem podepsání smlouvy, ale odpovědí bylo "máme toho moc, hned se k Vám dostaneme". Po cca. měsíci přišel finální návrh smlouvy s cenou vyšší o 40tis. Pán dobře věděl, že přijde zdražení a jen čekal. Takže jsem vycouval a zvolil konkurenci. Čekám na dodání a připíšu to sem.

Richard  (22.9.2020 13:35)

Stínící technika v pohodě, ale neodbornost některých pracovníků a arogance firmy do nebe volající.
- nejdřív přišel pán A na zaměření oken
- následně kontakt z Vekry, že pána vyhodili kvůli nekvalitní práci, a přijde zaměřit jiný pán B - přišel a zaměřit znovu. Navíc zcela mylně informoval, že pro ovládání žaluzií potřebujeme jiné vypínače než máme předinstalované, které oni sami neumí dodat - vyhozených 800 Kč a zbytečná cesta do obchodu
- následně na montáž dorazil pán A - dle jeho informací odešel sám a nyní pro Vekru montuje externě (TJ Vekra buď lže, nebo drze posílá nekvalitní lidi? Pán ale pracoval v pohodě, tj. spíš lež od Vekry). Vše zprovoznil s původními vypínači, které byly dokonce identické jako ty, co nám bylo doporučeno si zakoupit.
- následná stížnost na tento postup s žádostí o alespoň symbolickou finanční kompenzaci nepříjemností (spíše jsem zkoušel, jak se zachovají) vyřízena zcela arogantně - na fakt, že lhali o vyhození zaměstnance, nezareagovali v podstatě jinak, jejich instrukce ke zbytečnému zakoupení vypínače byly prý "jen doporučením a nemohou nést odpovědnost za mé rozhodnutí se jím řídit" - toto považuji za nebetyčnou drzost.

Vekra nikdy více, už jen kvůli té ostudě s nebetyčnou drzostí paní vyřizující stížnosti.

Lukyn  (20.8.2020 12:30)

Dobrá firma na okna, doporučuji.

Ilona Machovská  (31.7.2020 13:23)

Vekru naprosto nedoporučuji. Mám od nich dřevohliníková okna, venkovní žaluzie a screenové rolety, vše jsem objednávala ve stejném termínu.

Mají nasmlouvané docela šikovné montážníky, ale vše doslova zabíjí naprosto nekompetentní a neprofesionální obchodní zastoupení. Hlavně co se týče stínící techniky, tam zaměření a celá realizace dopadla katastrofálně (dlouhé lišty, které se musely na místě zkracovat, broušení špalet aby se kastlík od žaluzií vůbec vešel, vyžádali si dodatečně lešení, které pak nepotřebovali, ..). Odměnou nám ještě poslali fakturu na 3,5tisíce za domontáž a stavební nepřipravenost bez jediného vysvětlení jak k této částce došli. Montáž screenových rolet zrušili 2 dny před ohlášenou montáží a odložili o 1,5 měsíce, což nám posunulo termín dokončení stavby. Omluva žádná, navíc poslali fakturu jako že montáž již proběhla v daném termínu. Když jsem se ohradila, tak mi akorát řekli, že účetní oddělení již neřeší, jestli montáž proběhla :(. Pak ještě poslali bu bu bu email, že mají fakturu po splatnosti - to vše bez toho, aby vůbec s montáží začali.
Po těchto zkušenostech bych si od Vekry nevzala ani kliku od dveří, případný servis budu také radši řešit mimo Vekru.

Filip  (15.7.2020 7:51)

Na pobočce v Praze (Balabenka) to bylo v poho. Komunikace dobrá, poradili a vysvětlili. Montáž se pak sfoukla během jednoho dne.

vaclav stejskal  (3.7.2020 13:58)

Havlíčkův Brod “..nedoporučuji! Dělníci poškodili několik dřevěných futer, zašpinili několik stěn, poničili nábytek (reklamaci a svou vinu samozřejmě nepřiznávají). Přesto, že měli ve smlouvě zednické práce, tak je neudělali.Přesně Vám ani neřeknou co v tom je, aby náhodou nebyl problém. Tahám to z nich 7 týdnů. Neuvěřitelná prasečina a amatérismus.Práce špatně odvedená. Vekra komunikuje arogantně a na otázky spíše neodpovídá. Nahlášené vady neuznávají a neopravují. Hrůza! Nedoporučuji!” Barva oken po měsíci popraskala, těsnění po 14 dnech odlepená, barva je na každém okně odlišná (dokonce je výrazně odlišná i na jednom okně)….

Kuba Smolík  (19.6.2020 10:32)

Dřevěný okna jsem koupili s hlubším uložením skla které se nám na severu země podle mě docela hodí. Co se týče jejich izolace jsme spokojení.

Borek  (14.5.2020 11:58)

Koupil jsem od Vekry plastová okna, vybral jsem je s různou tloušťkou tabulí v zasklení, to nám hodně pomohlo zbavit se hluku z ulice.

Vladimír  (8.4.2020 13:37)

Komunikace s touhle firmou je na velmi dobré úrovni, skoro každý týden mi volají aby upřesnili termín dodání oken, takže mám aspoň jistotu toho že mi okna normálně dovezou a namontují, ještě doufám že i ty okna budou tak kvalitní jako jejich zákaznický servis.

Adam S.  (4.3.2020 11:32)

Přes léto se nám okna od nich osvědčili že uvnitř drželi příjemný teplo, a přes zimu zase naopak uvnitř drželi dobře teplo. Aspoň trochu nám to ušetřilo na účtech za topení.

A.Michal  (30.1.2020 7:18)

Od Vekry nikdy více. Od pobočky v Uh. Hradišti od p.Vavříka,který naslibuje i modré z nebe a pak když nastane problém odkazuje Vás na různé infolinky a vlastně co mi řekl před nákupem , tak byla lež.
Okna jsou od f. Otherm která je vyrábí pro Vekra.

Jerry  (8.1.2020 9:12)

Dělali nám všechny okna na domě, včetně takových těm malinkých do garáže, koupelny a spíže, a co jsem asi ocenil nejvíc bylo že po nich nezůstalo skoro nic, všechno to starý haraburdí kterýmu jsme říkali okna si odvezli takže se mi naštěstí vyhnula cesta na skládku.

Michal B.  (17.12.2019 14:28)

Vekra se mi líbila svojí nabídkou a celkem i cenou. Byl jsem spokojený i ohledně poradenství okolo oken, dobře mi poradili jaká okna se mi budou hodit. Za sebe bych jejich okna doporučil.

Marian Zajíček  (29.8.2019 16:01)

Na podzim 2018 jsem nechal namontovat 9 plastových oken na chatě, okna jsou kvalitní, zařadil bych je mezi to nejlepší, co se v současnosti nabízí na českém trhu. Kvalitě odpovídá cena, která je trochu vyšší než u srovnatelných produktů, které nabízí konkurence. V červenci 2019 si manželka objednala montáž sítí proti hmyzu a žaluzií, zakázku převzala a podepsal protokol , podle kterého je vše bez závad. Další den jsem zjistil, že po otevření okna vypadává jedna boční krytka žaluzií, zakrývající ovládací mechanismus. Krytka byla prasklá a pohromadě jí držela jen dekorační folie. Písemnou reklamaci jí REKLAMAČNÍ ODDĚLENÍ WINDOWS HOLDING zamítlo s odůvodněním, že zakázku převzala a podepsala, že je vše bez závad. To je ukázka PROKLIENTSKÉHO PŘÍSTUPU pracovnice této společnosti. Velmi pozitivně hodnotím práci plzeňské pobočky, především práci obchodního zástupce pana Jaroslava Kesla, který nám obě zakázky zajišťoval.... ze přístup reklamační referentky se nám opakovaně omlouval a v současnosti nám krytku shání sám na své vlastní náklady, i když jsem jí chtěl nechat vyrobit a podruhé si jí řádně zaplatit. Velmi pozitivně také hodnotím práci dvojice zaměstnanců, provádějících montáž oken na podzim 2018, byla to rychlá, čistá profesionálně odvedená práce, dokonce si s sebou vozí vlastní rychlovarnou konev i kafe a vše si po sobě vzorně uklidí. Bohužel přístup reklamačního oddělení, firmy WINDOWS HOLDING, to je tragédie... Vzhledem k tomu, že mi krytku zajišťuje obchodní zástupce, mohlo by vedení firmy toto zbytečné oddělení zrušit, protože neplní své funkce a jeho přístup kazí dobré jméno ostatních zaměstnanců. Přesto značku VEKRA doporučuji a služby této firmy hodlám dále využívat.

Max  (14.8.2019 7:19)

Okna nám udělali na zakázku teprve nedavno, naštěstí se to stihlo před tím než začlo tohle podzimní počasí za co jsem rád, protože starými okny nám do domu zatékalo takže mám o starost míň, ještě uvidíme jak okna obstojí s mrazy, ale zatím nám slouží dobře.

Simcasta  (4.7.2019 12:14)

JSME VELMI NESPOKOJENI S PŘÍSTUPEM OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ. OD VEKRA MÁME DŘEVĚNÁ OKNA A NÁSLEDNĚ JSME OBJEDANALI VENKOVNÍ ROLETY SE SÍTÍ PROTI HMYZU. NEŘEŠÍM KVALITU VÝROBKU, ALE PROZÁKAZNICKÝ PŘÍSTUP PŘI SJEDNÁVÁNÍ ZAKÁZKY A NÁSLEDNÉ PLNĚNÍ. SLIBOVANÉ A PREZENTOVANÉ ZAČIŠTĚNÍ BOČNÍCH VODÍCÍCH LIŠT ROLET DO FASÁDY PŘI DODÁVCE NEBYLO REALIZOVÁNO. DŘEVĚNÁ OKNA MIN. ZA ČTVRT MILIONU ZNIČLI PŘIMONTOVÁNÍM NEESTETICKÝCH UMĚLÝCH VODÍCÍCH LIŠT K ROLETÁM. ZNEHODNOTILI TÍM DESIGN SVOJÍ PRÁCE, NÁM ZNIČILI CELKOVÝ DESIGN DOMU. JEJICH PŘÍSTUP K ŘEŠENÍ PROBLÉMU BYL LAXNÍ. POKUD SE ROZHODNETE VYUŽÍT TUTO FIRMU, PEČLIVĚ SI ČTĚTE DOKUMENTY, KTERÉ VÁM PŘEDHAZUJÍ, NEVĚŘTE JEJICH OBCHODNÍM ZÁSTUPCŮM A CHTĚJTE VZORKY VIDĚT. NAVÍC PARADOXEM JE, ŽE K VÝROBKŮM NEMAJÍ K DISPOZICI ANI VZORNÍKY V NĚKTERÝCH REGIONÁLNÍCH PRODEJNÁCH (NAPŘ. BENEŠOV), KUPUJETE NĚCO NA ZÁKLADĚ MALÉHO OBRÁZKU V KATALOGU NEBO PŘESVĚDČIVÝCH LŽÍ OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ.

Lůďa  (13.6.2019 20:30)

Výměnu oken jsme řešili minulý rok na jaře, sledovali jsme ceny takže se nám povedlo koupit kvalitní okna za slušnou cenu.

Tommy  (8.5.2019 9:40)

Koupil jsem od nich dřevěná okna, jsou s křídlovou okapnicí, dvěma těsnícíma rovinama a nechal jsem do nich dát trojsklo pro lepší těsnění, za tu cenu jsem pořídil to co jsem chtěl.

Luboš Hruška  (9.8.2018 11:28)

zkušenosti s tohle firmou mám zatím kladné, podle mě si tak velká firma nemůže dovolit nějaké zbytečně chyby, alespoň tak jsem to bral já, a podle mého očekávaní všechno proběhlo v klidu, i když za možná vyšší cenu. Okna jsou koupil plastová s dvojsklem.

Jakub S.  (15.6.2018 12:04)

Dobrý den, u firmy Vekra jsem si kupoval okna už nějaký ten rok nazpátek a můžu hodnotit kladně jak jejich plastová okna, tak přístup zaměstnanců. Všechno proběhlo hladce, dbal jsem na tom abychom okna měli hotová co nejdříve, protože jsme je nechávali dělat na zimu, termín nám posunuli, ale jen o den, takže žádné velké drama, a stihli to v jeden den.

petr  (24.5.2018 8:13)

Vekra a Otherm jedny a ty samí okna. Vyberte si u vekry a nechte udelat od othermu. rozdíly jsou vice nez desetitisíce :)

Hynek S.  (23.5.2018 9:09)

Poptával jsem u Vekry okna a dveře (takové ty prosklené které se zašoupávají do strany) na terasu, protože jsem chtěl šoupací a ne otevírací aby zbytečně nezabírali prostor. Máme je bezprahové, takže nikdo nezakopává což jsem rád, už tak jsem starý a nepotřebuju ještě ukopnutý palec.

Honza  (5.4.2018 13:50)

My jsme u Vekry měli zakázku na všechna okna a vchodové dveře a můžu naopak říct že všechno proběhlo bez problému…strávili u nás sice dva dny, ale naštěstí bylo léto takže manželka s dětma mohla někam odjet a já si jen hlídal aby dělníci dělali to co měli. Jinak cena mi nepřišla přehnaná, podle mě to odpovídalo tomu jakou práci odvedli.

Krásensky  (24.3.2018 0:45)

Já bych si už nekoupil nic. Koupil jsem od nich dveře okna stínění interiérové dveře Všude byl někde nějaký problém ale časem jsem zjistil že stínění je od laciné firmy okna vlastní výroba blekoty Black a interiérové dveře dražší než
od oficiálního zastoupení firmy weinzetl Takže jejich produkt lze koupit mnohem levněji než od firmy Vekra která pouze kupuje

Paliček  (24.9.2017 16:36)

Mě přijde, že je firma taky ok. My jsme k rodičům kupovali od nich a bez problému. Domu jsem koupili ve finále od okna-hned.cz, protože jsme na ně narazili na Heuréce a měli dobré ceny a taky žádný problém. Ono asi záleží dost o tom technikovi ,co ty okna namontuje. Ta montáž je docela dost důležitá. Okna podle mě dneska vyrábí kde kdo dobré.

Lukáš  (8.8.2017 14:04)

Taky si myslím že úplně nezáleží na jaké pobočce si okna kupujete, já jsem okna od vekry třeba kupoval v Praze na Smíchově, okna mám asi 2 roky a fungují pořád stejně, ale nemyslím si že by na tom nějak záleželo, jde hlavně o kvalitu oken a o montáž, a s obojím jsem byl spokojený.

Pavel  (10.7.2017 15:40)

Podle mě není úplně důležité na jaké pobočce si okna kupujete, jde o stejnou firmu, takže přístup by měl být stejný. Já si nechal okna od vekry udělat minulý rok v Praze, a přístup personálu na pobočce se mi líbil, ale důležitější je podle mého názoru třeba montáž, u které se může cokoliv pokazit, s tím ale já (naštěstí) zkušenosti nemám.

Jana  (14.6.2017 20:56)

Ty zkušenosti, zde popsané, jsou v podstatě k ničemu, protože Čechy jsou velké, poboček mnoho, co se týká jedné pobočky, nemusí se týkat jiné. Hodnotu by to mělo, pokud by bylo vždy napsáno u příspěvku aspoň okres, nebo přímo sídlo pobočky Vekry, která zakázku prováděla.

A.T.  (12.6.2017 16:08)

Bydlíme v panelovém domě, takže máme klasická plastová okna a za sebe mohu říct že jsou stále v pohodě, jediné co se mi nelíbilo že žaluzie si pak každý musel udělat zvlášť, to chvilku trvalo než je přivezli, takže jsme okna museli utemovat dekami, aby se vůbec při tom světle dalo usnout. Je pravda že nevím jaká byla přesně cena za tolik oken , ale myslím že když se těch oken dělá hafo, je tam nějaká menší sleva. Takže nám se to určitě vyplatilo.

mirek  (12.5.2017 14:49)

U nás firma udělala celý dům, měli smlouvu s firmou která nám stavěla dům, takže my jsme se pak vlastně nastěhovali do hotového a zatím dobrý, jak celá stavba tak i okna a dveře mi příjdou fajn, nechávali jsme si za příplatek dělat i venkovní žaluzie, protože jsem o tom ještě před stavěním slyšel, že je to super a i se mi to líbilo a momentálně jsem rád, že jsem tak udělal, tak uvidíme jak nám bude celý dům zrát, ale snad to bude oukej.

Vít H.  (18.4.2017 14:10)

Celá okna jsou u nás na domě od vekry a zatím je to v pohodě… jen nevím jak je to s plasťáky ale ty naše eurookna se musí pravidelně impregnovat, což mě moc nebaví, ale jednou jsem se pro ně rozhodl, tak to musím brát se vším všudy a já raději ten přírodní materiál i když to stojí víc sil.

Tomáš  (8.4.2017 8:17)

Moc se omlouvám firmě Vekra. Můj příspěvek patřil k firmě Okna Macek. Pokud je to možné, prosím administrátora o smazání.

ja s  (5.4.2017 20:21)

dobry den, mohli by ste mi dat vas nazor na kvalitu plastovych okien vekra ako aj ich instalaciu - brno a okolie? mame pochybnosti, nakolko len vypracovanie zmluvy je s chybami, takze by som chcela poznat nazor ludi, ktory si v nedavnej dobe davali vsadzat vekra plastove okna v brne - okoli. dakujem

Robert T.  (28.3.2017 14:47)

Dobrý den, okna bych od vekry koupil klidně znova, investoval jsem do toho před mnoha lety na blind a zatím teda spokojenost. Ještě mám jeden byt ve vlastnictví, tak až tam přijde čas na měnění oken, tak asi poptám zase je, člověk nechce udělat chybu při výběru a když už tady mám odzkoušeno, že ok, tak proč to měnit.

V.Roušar  (23.2.2017 14:01)

Dobrý den, máme od Vekry plastová okna s profilem A. Ve Vekře nám ohledně výběru oken poradili a jsem s jejich radou spokojen. Při zaměřování oken si dům prohlídli a vše poměřili a podle toho nám okna následně vyrobili... Co se mi líbilo, bylo že se s námi jednali na rovinu a byli schopni sdělit výhody i nevýhody oken. 

Vlasta  (27.1.2017 14:26)

Máme již asi 5 let dřevěná okna od fy Vekra, Pardubice, trojsklo, místo původních špaletových, s dřevěnými parapety.

Řešili jsme barevnost dřeva u jednoho parapetu, okamžitě nám vyšli vstříc.
Řešili jsme během montáže problém se zámkem balk. dveří, též obratem vyřešili.

Je dobré si vše přeměřit a zkontrolovat před podpisem, ale jinak kvalitativně je to bomba a jsme pořád nadšení. Doporučuji!

Vávra F.  (10.1.2017 16:30)

Okna jsme kupovali přibližně před rokem a půl, jelikož naše okna byli čím dál horší až byli v takovém stavu, že jsem se na to nemohl dívat, proto jsme zašli a podívali jsme se do showroomu na okna, která by pro nás byla nejvhodnější. U vekry mi některé mé načté věci vyvrátili a jiné mi zase potvrdili, ale profil jaký jsem na okna zamýšlel, doporučen, takže aspoň v tomhle mi bylo dáno za pravdu. Nakonec jsme se s celými okny vešli do nějakých 70.000kč, takže spokojenost.

Radek  (3.1.2017 20:24)

Bohužel fa Vekra nedoporučuji ! Nechal jsem si vyrobit balkonové dveře. - dvakrát jsme sepisovali smlouvu vždy něco chybělo, - následovalo zaměření, při montáži technici zjistili, že dveře byli špatně zaměřeny a nemohli být namontovány, na vlastní náklady jsem si musel před chystaný otvor zabezpečit, -následovalo dalších 12 dní na výrobu nových dveří, - špatná komunikace s obchodním zástupcem, - při žádosti o kompenzaci nákladů na zabezpečení otvoru mi Vekra stále slibovala vyřešení, ale i po několika urgencích se nic neděje . Určitě tuto firmu pro jejich přístup k zákazníkovi nikomu doporučovat nebudu !!!

Ondřej Hájek  (30.12.2016 9:19)

Ahoj, u vekry máme objednané HS portály na terasu. Zatím všechno sedí, jak objednání tak i komunikace zatím jde v pohodě, v příštím týdnu by měli přijet montážníci, tak doufám že bude všechno ok i když se trošku obávám počasí, protože hlásí že má přijít zima se Sibiře, ale jsme nějako předběžně domluveni, že pokud by počasí nedovolilo, tak se dohodneme na jiném náhradním termínu.

Adéla L.  (13.12.2016 15:15)

partnerovi v práci poradil kolega okna od vekry (nechal si je tam dělat na zakázku před 3 lety) tak jsme se podívali na nabídku jakou mají na webu a nakonec jsme se stejně rozhodli je navštívit. Za což jsme zpětně rádi, protože okna nám doporučili ještě trošku jiný než jsme zamýšleli a myslím, že pro náš prostor je to i lepší volba, takže za nás spokojenost.

Martin  (5.12.2016 14:27)

Bohužel také NEDOPORUČUJI.Instalaci oken odflaknuli, pospichali - 4 mistnosti + dvere instalovali za jeden den vcetne vymlaceni starych oken a vyzdeni nemaleho kusu mezi dvema mistnostmi. V realu tak vlastni instalaci oken stihli za pul den. Bohuzel se projevilo po nejake dobe u jednoho okna, Dneska tam mam skviru cca 2 mm a je tim videt az ven. Když přišli technici z Vekry se na to podivat, tak uz z dalky hlasili a smali se, ze to je od zacatku spatne namontovane. Ze tam dokonce chybi profil mezi oknem a tim parapetem. Opravu si musim zaplatit, uz jsou okna po zaruce.

Holý Karel  (25.11.2016 9:03)

Dobrý den, náš výběr oken byl sice zdlouhavý, ale myslím, že jsme tím získali mnoho zkušeností a pokud budeme ještě někdy muset měnit okna budeme už moc dobře vědět na koho se obrátit a koho raději vynechat. Náš výběr začal tím, že jsme si prošli firmy, které dějí okna, musím zmínit, že jsme hledali jen v našem okolí, nemáme totiž moc možností jak se utrhnout z práce abychom se šli podívat na pobočky někdo do aleluja. Nějakých 7 firem, které nás zaujali jsme i oslovili a dohodli jsme se na schůzce, první jsme měli domluvenou schůzku s trhulářem, byl nám doporučen od známých, ale už když jsme tam šli, tak jsem mi moc nechtělo jít do dřevěných oken. Přišli jsme, dohodli jsme se na případném dřevu a i nám to rovnou nacenil a málem jsem z té cifry upadl ze židle, ale tak nechal jsem si návrh na stole abych měl pak s čím porovnávat. Takhle jsme obešli ještě několik firem a mezi nimi jsme se dostali i k Vekře. Naštěstí jsme už u žádného trhuláře nebyli, ale vždycky jsme si nechali poptat dřevěný a když měli na výběr tak i plastový okna. Všude nám ve směs říkali to samí, takže ty jejich moudra jsem moc nepostouchal a spíš jsem se zaměřil na cenu. Když jsme asi po 14 dnech obcházení dostali k tomu abychom to sesumírovali, tak jsme zjistili k našemu překvapení, že pan trhulář zase tak mimo cenu nenasadil, ale zase na drhou stranu on nabízel za tu cenu jen dvojsklo a někde jsme se dostali i na trojskla za stejnou cenu. Ale ať by byly dřevěný sebe lepší nakonec jsme se dohodli že dáme na plastový, kvůli údržbě – žádná tam vlastně ani není- a potom a to hlavně kvůli ceně. Takže se nám to pak zúžilo na nějaké 4 firmy, z nichž jsme rovnou potom poptali plastový okna a hlavně jsme chtěli aby to byli stejný tipy oken, protože jsme se potom mohli dostat na super ceny ale za okna, která by vůbec nebyla podle toho co bychom chtěli a mohli jsme díky tomu překnouknout nějaký dobrý ceny. Ale to je stejný jako když jdete kupovat máslo je rama a máslo, rama je sice levnější ale nikdy nenahradí chuť másla. V každým případě jsme se tedy dostali na nějaký přibližný ceny za okna. Dvě firmy si byli s cenami rovny a dvě se maličko lišily, tak jsem rovno takovouhle vyřazovací metodou přešli jen mezi dvě nejlevnější a výsledek byl takový, že jsme se na základě komunikace s prodejcem u Vekry dohodli na oknech od nich a ještě se slevou na montáž. Výroba oken jim trvala něco přes měsíc a pak nám okna doma namontovali. Byla doma jen manželka, ale na nic si nestěžovala a okna nám i okolo těch zakytovaných ovoru natřeli barvou co v pojích máme, takže si nemohu stěžovat. A musím říct, že po této zkušenosti bych byl raději kdyby celé hledání dobrý firmy na okna bylo jednodužší, ale má to zase jedno plus, byla by to moje blbost, kdybych vrazil peníze do něčeho co je k ničemu, sice dekomracie je krásná věc, ale každý zodpovídáme za sebe.  

Radek  (16.11.2016 13:13)

Zatímco jiné firmy na stavební otvor přičítají k Vámi požadovaným rozměrům nějaký ten cm, tato firma Vám odečte i 5 cm na všechny okna. "Inženýři" v montérkách Vám pak do Vašich oken navrtají nakřivo turbošrouby a ty pak visí "ve vzduchu" podepřené tunou montážní pěny. Plastové krytky na šrouby jsem si musel vyžebrat. Údajně nejsou předmětem dodávky! První den montáže mi dali dveře do dvora obráceně. Kliku u okna na záchodě mám tak vysoko, že na ni ani se svými 185 cm nedosáhnu. Okna v koupelně a kotelně na výšku 56 cm mám o 5 cm menší. Reklamace neuznána. Velký Karlov 120

EK  (15.11.2016 13:11)

Přístup vekdy je jedna velká katastrofa. Před podpisem smlouvy by člověku urvali ruku, nahání skoro každý den, jak to vypadá. Bohužel když nastane problém, tak za nic vlastně nemůžou. komunikace s reklamačním oddělením a oddělením neshod je jeden velký cirkus. Přehazují si vás mezi sebou, domlouvají zběsile termíny, 2x potvrzují a nejlepší, když domluví výjezd technika, který zadal problém, že tam má jet. pak napíší, že je to již ve výrobě. Voláte tam, že tomu nerozumíte, jestli schůzka platí nebo je to ve výrobě a nechápete, co tam budete řešit. nastává pak další kolo ověřování. okna řešíme už půl roku a těšíme se, že to třeba za dalších 6 týdnů možná bude. opravdu bych nedoporučila nikomu!

I.Žák  (27.10.2016 15:19)

Dobrý den, s okny od vekry jsem dlouhodobě spokojen. Jejich okna jsme nejdříve dali na spodní část domu a potom jsme pokračovali v letech na druhé parto. U nás byli zatím všechny termíny a předem domluvené část dodrženy, nebudu ještě chválit, protože nás čeká ještě jedna zakázka u nich, ale zatím to všechno funguje.

Pavel  (20.9.2016 15:41)

Ahoj, za sebe bych okna určitě doporučil, jen bych dodal, že je super si k oknům nechat udělat rovnou i parapety a třeba žaluzie(resp.všechno příslušenství) ... Jednoduše si u jedné firmy poptal všechno na ráz, aby se potom nedělalo okolo oken na několikrát.

Lucka44  (1.9.2016 13:43)

Zajímalo by mě, jestli měl někdo z Vás možnost porovnat kvalitu od Vekry a Vokna. Vekra je klasika, ale zaujala mě nabídka firmy Vokno. Má tedy někdo z Vás s touto firmou zkušenosti?

Luboš  (19.8.2016 15:43)

nechal jsem vekru udělat okna a posuvný dveře do kuchyně , sice nám ty posuvný dveře nenamontovali v den, kdy montovali okna jak jsme byli předem domluvení, protože jsme měli chybu ve smlouvě, tak jsem je požádal aby to předělali a až potom mi je namontovali, jakmile jsem dostala opravenou smlouvu, tak mi přijeli dveře namontovat a vše v pořádku...

res.vsetin  (26.7.2016 13:08)

Vekra lže zákazníkům, pomlouvá konkurenci přičemž kvalita jejich výrobků a služeb je na tragické úrovni. Veškeré pomluvy okenářských společností na internetu piše právě Vekra s cílem očernit konkurenci a na jejich úkor získat zakázky.

Podívejte se na kvalitu MADE IN VEKRA ZDE: www.oknavekra.eu

Jan Dvorský  (21.7.2016 15:19)

Máme od Vekry plastové vchodové dveře... nechali jsme si udělat komfort evo v barvě zlatý dub, typ máme tyrkys s mléčným prosklením. Dveře nám i barvou pasují k oknům a zbytku domu, za mě spokojenost...

Ivan P.  (18.6.2016 21:23)

Mne moj sen o byvani tato firma Windowholding alias Vekra velmi kazi :( Kedze je problem sa s nimi dohodnut svoj pribeh som vyrozpraval na stranke http://www.oknavekra.eu alias Okna vekra nikdy viac. A je to pribeh ktory este neskoncil...

P.Kulhánek  (17.6.2016 14:19)

Dobrý den, s plastovými okny od vekry jsem zatím spokojen. Před 10 lety, jsem jim zavolal, domluvil jsem se s nimi na ceně, přijel k nám jejich člověk, aby si okna poměřil a po vyrobení oken, která trvala asi 2 měsíce, nám je namontovali a s okny nemáme problém dodnes. Jediné co, tak máme z venku oken, takové odznáčky vekry a jeden nám upadl, ale jinak nic a na funkčnosti oken to nemá žádný vliv...

Tomáš  (9.6.2016 8:40)

Vekry jsem bral předloni do domu který rekonstruju. Moc jsem s okny nemanipuloval a proto byly většinu času zavřené. Nyní jsem si všiml, že okna mají ukroucené vruty v kování, které jsou v plastu okna zalomené a odpávají hlavičky. Reklamace začla tak, že když jsem napsal na reklamace s tím co je za problém a napsal sem číslo zákazníka a číslo faktury + popis problému a fotografie, tak mi odepsali, že chcou číslo zakázky. V dnešní době databází mě fascinuje, jak je někdy složité najít si v PC pod zákazníkem číslo zakázky, kterou realizovali ... ochota sama opravdu. Jsem zvědavý, jak ty vruty vymění tak, aby držely po těch zalomených pevně. Jinak poznatek k materiálu. Profily a skla se mi zdají celkem v pořádku, ale spojovací materiál a kování mi příjde jako největší aušus. Naši maji Decplast a je to výrazný rozdíl.

Peter  (27.4.2016 15:08)

Zdravim,
od vekry jsme si nechali udělat plastový okna půl roku zpátky...nevim odkud berou okna a je mi to fuk, ale za tu cenu jsem čekal kvalitu...dostal jsem špatně namontovaný rámy, okna špatně dovírají a čekám kdy se ukáže ještě něco jinýho. asi se nemám čemu divit, když ti co to montovali frčeli tak, aby měli co nejdřív hotovo a za chvilku jeli jinam..reklamaci mi odmítli s tim, že sem podepsal předávací protokol. jak to může ale jeden vědět, co ho vlastně čeká?? ruce pryč

Lukáš  (21.4.2016 11:39)

Vekra okna dobrý, spokojenost, těsní, montáž byla v pohodě. Vše je z Německa, žádné Polsko. záruka 5 let na vše bez výjimky a jsou zde 25 let, tedy i to mi dává záruku.

Lucas  (18.4.2016 17:59)

Co mohla Vekra zničila...Omítky okolo oken odrané, samotné okna se spoustou škrábanců, které prý někdo přijede zapravit ale doteď čekám, pořád slibují ale skutek utek..Okna oproti jiným drahá, ale ve stejné kvalitě (polské podprůměrné profily s jiným jménem, to jim sedí) a že by zrovna tlumily zvuk se taky říct nedá...Známý nakoupil u Světa Oken a neřeší jediný problém. Jestli můžete běžte jinam, třeba k nim a uvidíte sami..

stana778  (15.4.2016 13:11)

úžasná společnost VEKRA = totální propadák. nikdy víc. problémy snad se vším od začátku až do konce (interiérovky + okna) - a když chcete řešení nebo něco jenom seřídit sprostě vás odpálkujou. arogance, arogance. vybrat peníze to jo, ale odvést slušnou práci hold nikdo asi nedokáže. a že jsem toho zase tolik nechtěl. lidi neblbněte a běžte jinam, ušetříte si spoustu nervů a jak to tak vidím nemám tenhle názor jenom já sám.

Milan  (24.3.2016 11:23)

Dobrý den, přišel jsem k vekře jen pro plastová okna, které jsem měl vyhlídlé a odešel jsem i s interiérovými dveřmi. Pán mi na okna i dveře udělal dobrou slevu, tak jsem si nechal vyrobit i ty. Dlouho jsem totiž sháněl posuvné dveře do našeho nového domu, tak jsem si je na pobočce i prohlédnul a jsem rád, že jsem si je u nich nechal vyrobit. Zatím je máme i s okny doma přes půl roku a je všechno super.

David L.  (23.2.2016 12:28)

Mě okna udělali před šesti lety, měl jsem okolo toho hodně oplejtaček, protože nám úmělá okna nechtěli památkáří dovolit, jelikož jsme prý ještě v památkové zóně, ale když bydlíme v klasické bytovce ze 70 let, tak jsem sám usoudil, že je to velká hloupost a naštěstí tam byl jedem rozumný chlápek, který mi poradil co a jak, no a okna jsme si nechali udělat i tak. Vekra odvedla u nás dobrou práci a jsem s okny spokojený.A nejvtipnější na celé situaci bylo, že asi rok na to, si nechala celá bytovka udělat okna nová plastová a to už město nemělo problém.

Martina Vlčková  (3.2.2016 14:25)

Vekru už nikdy. Při reklamaci na mě nastoupil nějaký jejich vedoucí, krajně nepříjemný pán, až se mně musel zastávat manžel. Potom trochu zvolnil, ale prvně velký bu bu bu. Řešení v nedohlednu, prostě že to řeší, ale musíme počkat. Jednání děsný, po Vekře a jejich lidech nám zůstala pachuť v ústech.

Karel  (8.1.2016 12:22)

Měli jsme okna od vekry po minulých majitelích v bytovce a když jsme si postavili baráček, tak jsme u nich zůstali a poptali jsme jak venkovní dveře, tak vnitřní dveře a garážoví vrata, ukecal jsem u nich díky takový velký zakázce slevu a nemůžu si na nic stěžovat, na stavbu jsem se jezdil koukat odpoledne a dobrý, ještě mě tam jeden jejich pracovník upozorňoval že v jednom pokoji je trochu křivější podlaha, tak jsem to dal dopořádku, máme totiž topení v podlaze a kdyby to zůstalo křivý tak by to mohl být problém, takže s jejich prací jsem spokojený.

Martin H.  (14.12.2015 13:54)

Vekře chci pochválit výborný servis, který jsem si minulý týden vyzkoušel. Jedno okno se mi nějak nezdálo, tak jsem jim zavolal. Do tří dnů u nás byl chlapík, který všechna okna překontroloval a dotáhnul. Nenaúčtoval si ani korunu, takže za mě velké plus za pohotovou službu.

Radek  (16.11.2015 13:29)

Firma Vekra nám vyšla nejlépe z užšího výběru okenářských firem, které jsem zvládnul za dva týdny oběhat. Montáž oken proběhla bez problémů. Před zimou jsem si pro jistotu domluvil u Vekry seřízení, takže za týden mi okna ještě přijedou zkontrolovat. Domluva s nimi byla v pohodě. Okna jsou kvalitní, takže je klidně můžu doporučit.

Petr  (31.10.2015 8:21)

VEKRU jsem zvolil po delším výběru a porovnávání různých cenových nabídek.Máme profil PREMIUM EVO s trojitým zasklením,což je to nejlepší co VEKRA nabízí.Termín realizace,cena,kvalita oken bylo OK,prostě vše se zdálo v pořádku.Když okna přijela namontovat najatá polská montážní parta trochu jsem zapochyboval,ale nakonec to bylo pefektně zamontováno,uklizeno po sobě.Provedli i základní seřízení a říkali,že další seřízení se musí provést na jaře,až si okna pořádně "sednou"..Pak jsme stavbu na 4 měsíce zazimovali a na jaře bylo potřeba provést další doseřízení a to již byl očistec.Jakoby se to již VEKRY netýkalo,urgence,telefonáty,nakonec to chtěli po nás i zaplatit(okna byly 4 měsíce namontovány).Pak se objevila na jednom okně na rámu prasklina a tato reklamace se táhne již dva měsíce.Sice vadu uznali,budou měnit rám,ale zatím jsou to jen sliby.Prostě jak zaplatíte, tak začínají problémy.Řešení reklamací je opravdu slabina této firmy.Myslím,že na tomto problému se projevila i slabá práce obchodního zástupce,který s námi zakázku realizoval.Můj závěr asi takový,okna od nich je kvalita(závada se může vyskytnout u každého výrobku).To co následuje poté,seřízení,reklamace,záruka-HRŮZA!!!!!!!!A to arogantní jednání operátorek na reklamačním oddělení...to se nedá komentovat.

Ondra H.  (22.10.2015 13:46)

Dobrý den, u fy Vekra jsme vyřizovali již dvě zakázky. První zakázka byla naprosto bez problémů až druhá zakázka trochu vázla. První problém byl z naší strany, protože jsme museli posunout termín realizace a bylo obtížné sladit termíny. Druhý problém nastal po prohlídnutí oken po montáží - na jednom z oken jsme nalezli škrábance. Ihned jsem volal do Vekry a do týdne u nás byl řemeslník znovu a rýhu začistil. Dle mého rychle fungující servis a výborná kvalita oken. Díky tomu budeme Vekru volit i pro další realizace.

Wenda  (16.10.2015 20:26)

Vekru? NIKDY! NEDOPORUČUJI!!!
Naše SVJ poptávalo v Chomutově, než přišly peníze za fakturu, vše fungovalo, vyjednávání, dotazy, odpovědi, telefony, ale jakmile došlo k namontování a doplacení zakázky, ikdyž byly v předávácích protokolech nedodělky uvedeny, byly jsme odkázáni na reklamační oddělení, a najednou je ze solidního jednání horor, 30. ti denní lhůty na reklamace fy nezná, aby sami kontaktovali a domlouvali případné dořešení, to také nefunguje, fy provádějícícsamotnou montáž (window holding - kam fy vekra spadá) nereaguje, domluvené termíny nejsou dodržovány...sítě proti hmyzu s centimetrovou mezerou - reklamace zadána 16.7. a do dnešního dne není dořešeno! Takže za mě nikomu firmu VEKRA nedoporučuji!!!!!!!!!! Pokud se i tak pro Vekru rozhodnete, potom buď mějte kupu štěstí nebo hodně pevné nervy!

Zdenek K  (14.10.2015 8:46)

Nikdy více.
bohužel od nich mám okna, dveře a venkovní žaluzie.
Samotná okna - dobré, montáž strašná
na vchodových dveřích jsme se dohadovali od jara - dozdíval jsem, ubourával jsem a termín k dodání nechají schválně až na nejzazší možný
podpis smlouvy na žaluzie v březnu a teprve před měsícem namontovali vodící lišty.
Je pravda, že slibem nezarmoutíš, ale toto je ........
Je možné, že je to přístupem obchodníka.
ZK

Machovi  (8.10.2015 14:33)

Celou výměnu oken měl na starosti manžel, takže bohužel podrobnosti nevím. Vybrali jsme si dřevěná okna a jsme s nima nadmíru spokojeni. Firma nás zaujala svými službami i servisem, který k oknům nabízí. Rádi doporučíme. Machovi, Praha

Marek  (14.8.2015 12:56)

Okna Vekra jsem si nechali instalovat na podzim. Měl jsem trošku obavy z montáže, protože po tom co nám řemeslníci předvedli při přestavbě kuchyně a koupelny si už všechno radši kontroluju. Naštěstí všechno proběhlo v pořádku. Nechali jsme si od nich udělat i nové dveře. Ty sice přivezli až o týden později, protože prej nestihli výrobu, ale jelikož jsme rekonstruovali více částí domu, tak nám to zpoždění tak nevadilo. Jsme s okny i dveřmi spokojeni.

Franta Z.  (7.7.2015 13:24)

Dobrý den, firma nám dělala okna na domě i na chatě. Instalaci na chatě nám zkazilo počasí, ale firma všechno bezproblémově řešila. Byli jsme s manželkou spokojeni jak s komunikací firmy tak se samotnými okny.

Jitka K.  (15.6.2015 12:55)

Máme jejich plastová okna, která jsme měnili za původní dřevěná , která už začínala plesnivět stářím. S novými okny to ani nejde porovnat. Nová jsou perfektní a krásná. Zavírání přesně a hladce chodí v jednotlivých polohách. Šlo o podařenou výměnu a jsem spokojena.

Jana Kostelníková  (25.5.2015 17:29)

Firmu Vekra mohu s klidem doporučit montovala nám nová dřevěná okna a nemám co bych jim vytkla, prostě skvěle odvedená práce od začátku do konce, proto pochvala.

Tereza Plašilová  (28.4.2015 17:40)

Také jsme byli spokojeni s výměnou oken, solidní jenání, slušná cena, vše dle domluvy, za mně doporučení.

Mirek  (13.4.2015 22:05)

Máme namontováno a jsme spokojeni, profefionální přístup, okna jsou kvalitní, cena dobrá, odborná montáž, doporučuji.

Standa  (29.3.2015 16:52)

Loni jsme dávali do celého domku okna a s Vekrou byla naprostá spokojenost. Dodrželi všechny termíny, kvalitní a rychlá práce montérů a komunikativnost pana Laciny co nám okna zaměřoval. Díky akční slevě "Více domova" od RSTS okna vyšla na stejné peníze jako kdejaký polský šunt. Letos chystáme konečně vchodové dveře a samozřejmě opět Vekra. Nová Paka

J.K.  (6.3.2015 14:03)

Včera nám montovali nové eurookna a nutno uznat, že vše proběhlo poměrně v poklidu. Na pobočce nám bylo vše vysvětleno, nabídka obsahovala námi požadované prvky, výměna od objednání za 7 týdnů, namontování bez problémů. Tak snad se nic nevyskytne.

Reever  (21.2.2015 18:47)

Můžu dát na tuto firmu dobrou referenci, na pobočce slušné jednání, sortiment byl pro naše potřeby dostatečný a celá výměna oken byla dobře zvládnuta a probíhala na čas. Samotné okna jsou kvalitní a rozhodně doporučuji.

Jarka  (8.2.2015 20:10)

Drevené okná Vekra máme druhým rokom a máme dobrú skúsenosť, jednali s nami slušne, oknám nemám čo vytknúť, namontovali je a nastavili. Vzhľadom k dobrej tejto skúsenosti firmu odporúčam.

Petr  (31.1.2015 11:20)

Nám dodávali okna na novostavbu a okna dobrý a montáž taky, samozřejmě jsme je nechaly zafóliovaný, protože ostatní dělníci si moc neberou servítky. Pak můžou okna přijít lehko k úhoně. Na štěstí se po ztržení folií žádné škrábance neobjevily a okna chodí jak mají, ale to je pochopitelné, když je máme krátce.

Marika  (26.1.2015 21:16)

Dobrý den,my jsme byli velice spokojeni s montáží i s okny. Okna nám doposud slouží výtečně a s montáží jsem byla mile překvapena, po výměně okna zeď hezky zarovnali a dokonce po sobě ani nezanechali binec, firmu doporučuji.

Pavel  (25.1.2015 22:05)

Dobrý večer,
firmu vekra už nikdy ,najímá si lidi a neručí za jejich práci pod parapetem a okolo oken žádná těsnost no škoda peněz mohl jsem tam nechat staré okna a možná bych byl na tom líp

Simona  (17.1.2015 10:43)

Těsně před vánoci nám montovali okna. Přijeli dva maníci, kteří od samého rána pouze nadávali,že bydlíme vysoko, že strašně spěchají, že měli být už támhle a támhle a že je ta práce nebaví, že za to mají málo peněz. A bylo to vidět. V obýváku urazili asi metr zdi. Manžel soucítil s jejich stresem a tím, jaké jsou na ně kladené časové požadavky a celou dobu jim pomáhal,všchna stará okna odnosil dolů pod dům. Já jako husa jsem jim udělala guláš, snědli ho se slovy, že díky, že by jinak clý den nejedli, protože toho mají prostě tolik, že nestíhají jíst. Poté manžel zjistil, že je na jednom okně prasklá krytka pantu. Na to nám montéři doporučili, ať si ji ukradneme na schodišti, kde má naše společenství vlastníků bytového domu taktéž Vekry. Jsme nekomfliktní lidé a tak jsem manželovi řekla, že zajedu druhý den na pobočku Vekry a krytku seženu. Okna tedy v rychlosti a s nadáváním namontovali, honemhonem podepsat převzetí díla a pryč. Okna byla špinavá a tak jsem večer ještě vzala hadr, abych je otřela. A zjistila, že jsou poškrábaná. Hned na třech tabulích. Ano, naše chyba, neměli jsme to podepisovat- ovšem zpětně jsem si jistá, že to byl tah oněch montérů, kteří věděli o škrábancích, protože celou dobu naléhali, že moc spěchají. Ráno jsem hned jela na pobočku a nahlásila, že jsou okna poškozená. Zaměstnanec na pobočce mi sdělil, ať to nějak nafotím a pošlu emailem, načež odešel na 14 denní dovolnou. Včera přišlo vyjádření, že jsme podepsali převzetí a tak oni za nic nenesou zodpovědnost. Prostě jednou jsi to podepsal, tak drž hubu. No uvidíme, pro mne to rozhodně neskončilo. Posílali jsme 12 poptávek a nakonec vybrali Vekru. Dnes vidím, že hlavně díky přesvědčovacím schopnostem pana zástupce zde na pobočce. Jsou -li však okna hotová, jeho přátelství a vstřícnost je tatam. A to jsme ještě jako hlupáci pár dní před montáží doporučili tato okna sousedovi, který následně zadal svoji zakázku také jim. Tohoto také velice lituji.

George  (15.1.2015 19:00)

Taky jsem objednal plastová okna od vekry,měl jsem dojem,že jednají nejsolidněji,protože v jiné nabídce chyběly parapety v další byl jiný profil než jsem chtěl. Vekra mi udělala přesnou nabídku a ceny byly podobné,protože,když si člověk připočte u jiných co tam nebylo,tak je to nastejno.

Všeználek  (29.12.2014 19:42)

Objednal jsem okna Vekra a do měsíce je nám mají přijet montovat, zhoršilo se počasí, tak uvidíme, prý to možné i v mírném mrazu. Firmu jsem vybral na doporučení dvou kolegů, taky cena teď v zimě byla dobrá a mám dojem, že patří mezi ty lepší výrobce. Tak snad vše dobře dopadne.

Hana  (23.12.2014 16:37)

Řešili jsme s nimi něco podobného, já jsem na jednom skle objevila shluk několika bublinek. To se mi nelíbilo, tak jsem požadovala výměnu, říkali, že za to nemohou, že to má na svědomí sklárna, ale asi 14 dní přijeli a sklo vyměnili. Jinak ale s okny jsem spokojená.

Zuzana  (20.12.2014 16:24)

Vekra nikdy více-špatně naměřené parapety-tudíž jsme stále bez nich, protože se tam prostě nevlezli. Po umytí nově namontovaných oken (trojskla) jsem zjistila, že vnitřní sklo je prasklé-prostě super Vánoce s vekrou

Honza  (5.12.2014 16:19)

Kvalita samozřejmě souvisí s cenou, pokud chcete okna nadosmrti je potřeba počítat s určitou cenovou hladinou. Rozhodně není dobré šetřit na nepravém místě a třeba po čase kupovat okna nová, to se pak prodraží.

David  (4.12.2014 22:00)

Ani nepochybuji, ze patri mezi kvalitni vyrobce, ale co cena?

Markéta  (4.12.2014 14:46)

Okna Vekra máme teprve od toho podzimu a jsem s nimi moc spokojena. Vypadají výborně, velice dobře se otevírají a zavírají, tak doufám, že budou dobře fungovat. Děkujeme za odvedenou práci.

Kačer  (14.11.2014 18:46)

Jeden z mála výrobců našich co ještě vyrábí z německých plastových profilů.

jan  (13.10.2014 22:34)

eko okna pan slotarski je zloděj co krade díky zálohám na materiál a je falešný nebot soudně nevyhrajete všechcen majetek má na příbuzné.

Katka  (11.9.2014 11:55)

Minulý měsíc jsme realizovali s Vekrou výměnu dřevěných oken a byla jsem velice spokojena jak s kvalitou odvedené práce, tak i s jednáním. Okna vypadají krásně, tak doufám, že to tak zůstane.

Jiřina  (8.8.2014 15:31)

Mám s Vekrou velmi dobrou zkušenost, technik byl schopen mi poradit, zjistila jsem, že některé firmy mají plasty jen potaženy fólií což je při otevření okna vidět. Okna mám s dřevěným dekorem a představa, že otevřu okno a vykoukne na mě bílý plast mě vyděsila. Vekra dělá plasty s tímto dekorem i hnědé, ale kdyby mě technik na toto neupozornil (jiné firmy se o tom nezmiňovaly) ,tak mám možná okna u tou bílou hrůzou uprostřed. S okny jsem spokojena a firmu budu všude chválit.

Tonda  (4.7.2014 15:23)

Dobrý den, my jsme si v paneláku nechali před sedmi lety namontovat plastové okna od Vekry a byla to fakt dobrá volba, protože když se objevila nějaká reklamace, firma ji byla schopná řešit. S tím co se děje na trhu jistě zanikly některé firmy a nevím u koho bychom se pak dovolávali nějaké reklamace.

Michal  (27.6.2014 14:03)

Včera nám Vekra montovala eurookna a mohu potvrdit kladnou referenci, jistě mají dobře nastaveny firemní procesy, protože vše probíhalo hladce. Okna vypadají fakt dobře, tak snad budou i tak sloužit, jsem spokojen a doporučuji.

Čech  (12.6.2014 16:13)

Nevím jestli šednou, ale u souseda, kterej má polský okna jsem viděl, že má okna ve spárech plesnivý, je docela zklamanej, že na oknech šetřil a teď se mu to vymstilo. Já mám okna od Vekry a v poho do nějakejch poláků bych rozhodně nešel.

  (1.6.2014 7:21)

1) ani Polská okna nešednou - nikdo dnes nevyrábí plastová okna bez barevné stálosti. 2) Neexistuje firma, která vám kvůli nehezkému sváru vymění už namontované okno, a Vekra, přátelé, už vůbec ne. Vyberte si radši někoho, kdo nechává zisky doma v Česku, ať se nemusíte za pár let stěhovat do Polska a pracovat tam na lince na výrobu oken ;)

Karel  (14.5.2014 22:06)

Plastová okna od Vekry mám 4 roky jsem stále spokojenější s tímto výběrem. Když pořizoval okna soused vybral nějaké poláky a chlubil se jak ušetřil :-) Ale právě po letech je vidět ten rozdíl, jeho okna jsou zašedlá a ty naše si zachovala barevnou stálost. Údajně je to profilem Salamander, což mi doporučil jejich obchodník, samotného by mě to nikdy nenapadlo, takže díky a doporučuji.

Marek  (9.5.2014 19:17)

Není důležité, když problém vznikne, ale jak se firma staví k jeho řešení. A v tom ohledu mohu Vekru doporučit. Objevil
jsem na jednom z oken nedokonalý svár, který mi vadil. Přestoupil jsem tedy k reklamaci okna, firma reklamaci uznala a ve stanoveném termínu přijela okno vyměnit kus za kus. Kéž by tak férově jednaly i jiné firmy.

Monika  (30.4.2014 12:01)

Vekru mohu pochválit, kamarádky mě strašily, že při výměně oken nadělají strašný nepořádek, ale potěšili mě, protože nepořádku udělali jen minimum. Jinak vše probíhalo dle mých představ, přišli na čas a montáž zvládli za dopoledne. Jsem s přístupem i s okny velmi spokojena, děkuji.

nasranej  (28.4.2014 20:38)

VEKRA - nedoporucuji !!!, krive osteni, fuserske zarovnani sadry !!! robotnici na dokonceni zpackanych veci se Vam ozvou 20 hodin pred prichodem...nejlepe vecer 20:00 ze rano by prijeli. smutne

Petr  (22.4.2014 23:50)

Okna Vekra mám 5 let a jsem naprosto spokojen, se servisem nemám zkušenosti, zatím jsem jej nepotřeboval, doporučuji.

Nora  (25.2.2014 9:43)

Firmu VEKRA už nikdy, nedokáží zasadit čistě rámy, zednické práce nekvalitní, materiál se po několika měsících odlupuje, reklamace k ničemu.

Mip  (2.8.2013 14:03)

Jerry : Svět oken a Alfa (je to vpodstatě jedna firma) rozhodně nevyrábí v Polsku ani nedováží z Polska materiál . Nechápu, jak můžete šířit tyto lži, myslím že je to žalovatelné. Svět oken je největším odběratele profilů Gealan z Německa na Gealanu Vám to potvrdí.

ROMAN.  (28.6.2013 15:09)

JSME NEZPOKOJENI S .....OKNOSTAR ZLIN PRSTNE.......KRIVE VSAZENY RAM V OBYVAKU..KRIVY ROH..PO REKLAMACI PRIJELI ,A JEDNIM SROVNANIM ROHU KLINY, POSUNULI I DOBRY ROH, VEDLEJSIHO RAMU..,TAKZE JEDNOU OPRAVOU VYTVORILI DRUHOU ZAVADU.CASTE MLACENI DO RADIATORU..UZ NIKDY VICE!!!

Jerry  (25.4.2013 9:19)

Doporučuji Pramos. Alfa, Macek, Svět oken jsou sice levnější, ale okna dělají v Polsku. RI okna jsou prý slušná, ale je třeba vzít ten ražší profil. Sulko nevím, ale na pobočce mi připalo, že ta paní co mi dělala nabídku tomu vůbec nerozuměla. Vzal jsem Pramos a jsem spokojen, teď budu dělat další okna a zvolím buď Pramos nebo Schuco - to je nejdražší, ale je to top a umí vyrobit posuvné dveře bez spodního rámu.

marian  (9.3.2013 18:20)

ahoj.vekra neeee....zadal jsem požadavek asi před měsicem a nic..................

Týna  (20.11.2012 22:10)

Nedoporučuji. Právě nám okna vyměnili. Měli jsme asi 5 závad - špatně vyzděno, křivé rohy, křivě vsazené. Vše uznali, né vše šlo předělat. Dvě okna vykazují vadu z výroby. VEKRU NEDOPORUČUJI. Při práci poškrábali nový výtah a s reklamací je problém.

pepin  (6.6.2012 14:24)

Vekra patří do Window Holding a.s., jediný akcionář této společnosti je:
Window Holding Limited
Floriana, The Mall, The Mall Complex, Level 5
Maltská republika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na netu to zjistíte za 5minut!!!!!!!!!!!!!!

Výběr webu Vekra: Dne 31. 12. 2009 došlo k fúzi výrobců otvorových výplní VEKRA a.s., TOP WOOD Windows a.s., OTHERM a.s. a OTHERM PRAHA s.r.o. do společnosti Window Holding a.s. Ta tímto dnem převzala jmění včetně veškerých práv a povinností fúzovaných společností a pracovně právních vztahů, které i po fúzi zůstaly zachovány. Stejně tak jako všechna výrobní a prodejní místa. Dalšími pozitivy jsou především zkvalitnění služeb a technologie výroby, snižování nákladů a tím získání silné pozice na trhu s otvorovými výplněmi.


Helena  (4.6.2012 10:58)

v žádném případě okna Vekra!! půl roku se s nima dohaduju o reklamaci,kterou nechtějí uznat.v zimě se nám tvořila námraza,led na vnitřní straně skel v bytě,poslala jsem i fotky a zamítají to.

Linda  (24.5.2012 5:49)

NEDOPORUČUJI firmu VEKRA, je to snad ta nejhorší na trhu, máme velice špatné zkušenosti. Reklamace se táhne již rok, při monáži technici špatně usadili a seřídlili křídla oken, přes která stále táhne a fouká. Kliky mají u každého okna v jiné výšce, nikdo nás před tímto neinformoval. Kdyby to bylo možné, určitě bych volila jinou firmu. Velice neprofesionální servis a jednání!!!


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x