Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 
Vchodové dveře

Vchodové dveře – brána do našeho domova

Vchodové dveře – brána do našeho domova

Vstupní dveře jsou bezesporu jak vizitkou samotného domu, tak hovoří o vkusu jeho obyvatel. Měly by být esteticky působivé a zejména dostatečně kvalitní. Dveře musí zajistit svým majitelům bezpečí. Nesmí pustit dovnitř nenechavce, musí však také umožnit rychlý a bezproblémový únik z domu v případě hrozícího nebezpečí.

Při výběru dveří budeme moci vybírat v zásadě z těchto materiálů: dřevo, plast, hliník a kombinace dřeva a hliníku. Je třeba porovnat naše požadavky s vlastnostmi jednotlivých materiálů, neboť každý má své specifické klady i zápory.
 

Parametry vchodových dveří

Minimální doporučený rozměr jednokřídlých vchodových dveří je 900 mm na 2100 mm. Výška dnes však často dosahuje 2400 mm. Vchodové dveře by se měly otvírat vždy směrem dovnitř.  

 

Dřevěné dveře

Dřevěné dveře jsou dodnes požadovány za klasiku. Zůstávají symbolem solidnosti, poctivé práce a příjemné domácké atmosféry. Vzhled a dokonalé estetické vyznění je jedním z hlavních důvodů, proč lidé volí dřevěné dveře. Těžko bychom asi hledali jiný materiál, který by dokázal uspokojit tak širokou poptávku. Šikovný truhlář dokáže zhotovit dveře přímo podle našeho přání.

Můžeme se rozhodnou, jaké členění by nám vyhovovalo a jaké zvolíme výplně. Pro vchodové dveře se rozhodně hodí kombinovat dřevěné výplně s prosklenými. Prosvětlíme tak předsíň, která bývává často temná a navíc máme přehled o tom, co se děje za dveřmi. Na dřevo můžeme použít nepřeberné množství barev a odstínů, čímž docílíme dokonalého sladění s okny a fasádou. Vybírat můžeme z řady dřevin, nejčastějšími používanými materiály  je dub, buk, javor, borovice nebo smrk. Z exotických je možné jmenovat meranti nebo merawan. Bohužel údržba dřevěných dveří je oproti plastovým nebo hliníkovým náročnější. Dřevo jako přírodní materiál snadněji podléhá působení počasí, může být napadeno hmyzem nebo plísní. Proto je třeba o dřevěný povrch pravidelně pečovat. Existují speciální lazury, které se jedenkrát ročně aplikují na dřevo, čímž zvýší jeho trvanlivost a odolnost. Další nevýhodou dřevěných dveří je jejich vyšší cena.

 

Plastové dveře

Plast si našel řada příznivců zejména díky své příznivé pořizovací ceně a neustále stoupající kvalitě. Pryč jsou ty plastové dveře, které působením slunečních paprsků ztrácely svoji původní barvu. Rovněž se zvýšila jejich pevnost v rámu. Vybírat můžeme z široké škály barev. Povrchy bývají odolné vůči působení UV záření, čímž je zajištěna stálost barvy.

Mezi další klady plastových oken patří jejich snadná údržba. Postačí běžné mytí jakýmkoli prostředkem. Jediné, čeho bychom se měli vyvarovat, jsou agresivní čistící přípravky, které by mohly PVC naleptat. Nevhodné je také nadměrné mechanické drhnutí, například drátěnkou. Další výhodou plastových dveří je jejich tvarová pestrost, široký sortiment a rychlá výroba.
 

Hliníkové dveře

Hliníkové dveře jsou pro rodinné domy méně obvyklé. Budou se vyjímat zejména na moderních a precizních stavbách. Hliníkové profily jsou tvarově a tepelně stálé. Jejich údržba je zcela nenáročná, i při nešetrném zacházení si zachovávají dlouhou životnost. Hlavním důvodem, proč si lidé hliníkové dveře pořizují, bývá jejich reprezentativní vzhled. Dokáží budově dodat punc luxusu a vkusné elegance. Existuje bohatá škála barevného provedení. Vybírat může zákazník z širokého spektra RAL odstínů, ale nabízí se i možnost aplikace fólií imitující různé povrchy, například dřevo.   

 

Dřevo-hliníková dveře

Tyto dveře jsou vyrobeny ze dřeva, termopěny a hliníku. Jsou téměř bezúdržbové, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a mají výtečné tepelně i zvukově izolační vlastnosti.

 

22.04.2009 - Monika Herzigová www.Svet-Bydleni.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Katerina  (21.6.2024 8:52)

Ohledně dveří bych byla opravdu opatrná na to, jaké a od koho je hlavně kupuji. Měli by mít opravdu nějakou životnost, a hlavně být kvalitní a v uplynulých měsících mi přijde, že se objevuje docela dost pochybných prodejců, kterým jde jen o to, aby z lidí vytáhli peníze, ale kvalitu jim určitě nenabízí.


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x