Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 
Doplňky k oknům

Víte, jaké parapety vybrat?

Víte, jaké parapety vybrat?

Parapety, který jsou umístěny z venku stavby nazýváme vnějšími parapety a jejich úkolem je zejména odvádění dešťové vody od zdi domu. Vnitřní parapety plní hlavně dekorativní funkci. Esteticky vyplní prostor mezi oknem a zdí, poslouží jako polička nebo příjemná opěrka při koukání z okna.

Jak venkovní, tak vnitřní parapety se vyrábějí z různých materiálů. Rozdíly najdeme v ceně, vzhledu nebo například odolnosti a životnosti.
 

Vnější parapety

 

Levná varianta – pozinkovaný plech

Mezi cenově nejvýhodnější patří parapety z pozinkovaného plechu o síle 0,75 mm. Jeho povrch chrání před klimatickými vlivy barevný nátěr. Nevýhodou pozinkovaných parapetů je jejich menší mechanická odolnost.
 

Hliník, stálice mezi parapety

Hliníkové parapety jsou oproti pozinkovaným dražší, předčí je ale výrazně svojí odolností i estetickým dojmem. Vybírat můžeme z parapetů tažených a ohýbaných. Tažené parapety jsou oproti ohýbaným dražší, vypadají však lépe a disponují lepšími vlastnostmi. Jsou obzvlášť mechanicky odolné, dokonce i vůči stavební chemii.
Okno s paratem
 

Měď, drahý kov

Měď vyniká svojí dlouhou životností. Bohužel pořizovací cena měděných parapetů je vysoká. Další nepříjemností je fakt, že se tyto parapety stávají často oblíbeným cílem zlodějů.
 

Star mezi parapety – titanzinek

Pomineme-li cenu, parapety z titanzinku hrají jasný prim. Vynikají dlouhou životností i výtečnými mechanickými vlastnostmi. Titanzinek se vyrábí ze slitiny titanu, zinku a mědi. Prvotně je tento materiál lesklý, postupem času dostává našedivělou patinu. Patina se dá na povrchu vytvořit i uměle, čímž si zajistíme stejný vzhled po desítky let.
 

Vnitřní parapety

 

Levně a rychle s dřevotřískou

Základ dřevotřískových parapetů tvoří DTD deska potažená laminátem. Výhodou je snadná údržba a nízké pořizovací náklady.

 

Stále oblíbenější PVC

Plastové parapety se vyrábějí z nerecyklovaných materiálů. Jako výchozí surovina je použita ta samá, jako pro výrobu okenních profilů. Povrch je potažen laminátovou folií. Mezi výhody plastu patří jeho absolutní vodě-odolnost, snadná instalace, přijatelná pořizovací cena i nízká hmotnost. 
 

Nestárnoucí dřevo

Dřevo nás okouzlí svým vzhledem i na omak. Navíc se dá snadno opracovávat. Jeho nevýhodou může být zvýšená péče o jeho povrch.
 
Okno s parapetem

Luxusní litý mramor

Do reprezentativního stylu interiéru se skvěle hodí mramorový parapet. Vyrábí se z mramorové moučky, která je spojena pryskyřicí.
 

12.06.2009 - Monika Herzigová www.Svet-Bydleni.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x