Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 
Doplňky k oknům

Okenní mříže

mrize

Účinným a velmi jednoduchým způsobem jak zabránit nežádoucímu vniknutí do vašeho obydlí je instalace mříží.

Nejen obyvatelé nižších pater a přízemních domků by měli zvážit zabezpečení svého obydlí. Vynalézavost nenechavců je někdy skutečně ohromující. Zejména okna, prosklené vstupní či balkónové dveře, světlíky, okna do sklepa či garáže jsou pravým lákadlem pro zloděje. Účinným a velmi jednoduchým způsobem jak zabránit nežádoucímu vniknutí do vašeho obydlí je instalace mříží.

Pokud nehodláte investovat do cenově dražšího bezpečnostního skla, pak budou ozdobné kovové mříže tím pravým. Nemusí přitom připomínat vězeňskou celu, neboť doplněné zdobnými prvky vypadají na oknech i dveřích velmi originálně. Dají se také otevírat, sklápět či rolovat. Instalaci mříže je vždy lepší ponechat na odbornících. Lajdácky připevněnou mříž by mohl lupič s trochou námahy vytrhnout. Způsobů ukotvení mříží je celá řada, vždy by však mělo korespondovat s typem zdiva a konstrukcí stavby.

Specializované obchody dnes nabízí celou škálu různě zdobených mřížových prutů, které lze libovolně kombinovat a snadno sešroubovat. Před samotným nákupem mříží je nutné poměřit a propočítat, kolik prutů budeme potřebovat. Většinou se počítá se vzdáleností 25 cm mezi jednotlivými pruty.

Skutečnou radostí pro oko, ale zajisté vytvoří mříže zhotovené uměleckým kovářem přímo na zakázku. Zde můžete popustit uzdu své fantazii a nechat si zhotovit mříže s obyčejnými kříženými motivy až po skutečná umělecká díla. Ručně tepané mříže se stanou hodnotným a vkusným doplňkem exteriéru vašeho domu.

Ozdobné mříže lze natřít libovolnou barvou tak, aby ladily se vzhledem objektu. Vedle klasických a patinových barev se pro venkovní použití mříží často využívá povrchové úpravy takzvaným žárovým zinkováním, které zaručuje životnost povrchu až na padesát let dopředu. U kovářských děl lze pro konečnou úpravu použít i tzv. kovářské černění, mědění a cínování, či vytvořit kovový okujený povrch. Speciálními barvami lze také docílit dokonalé imitace jakéhokoliv povrchu včetně mosazi a zlata.

Další možností pro ochranu oken jsou vysouvatelné ochranné mříže. Bez náročných zámečnických a zednických prací lze tyto stabilní kovové mříže nasadit prakticky před jakékoliv okno. Zakázková výroba na míru k příslušnému oknu není v tomto případě nutná, protože vysouvatelné mříže lze přizpůsobit různým velikostem okna. Jsou vhodné dokonce i po extrémně široká a vysoká okna, protože je lze vzájemně propojovat pomocí spojovacích prvků.

 

24.8.2005 | AH www.LepeBydlet.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Miroslav Rýdl  (3.3.2012 8:02)

Mám dotaz ,jak zabezpečit plastové balkonové dveře?Dveře jsou v přízemí - vchod na zahradní terasu.tel:777321279


Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x