Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 
Opravy a údržba oken

Zateplete si před zimou svá okna. Pozor! Volte materiály a tmely, které vám opravdu sníží účty za teplo a energii

Zateplete si před zimou svá okna. Pozor! Volte materiály a tmely, které vám opravdu sníží účty za teplo a energii

Zimní období se kvapem blíží a ceny energií jdou neustále nahoru a snad ještě výš. Poradíme vám, jak zateplit svůj domov a uspořit něco z výdajů na teplo. Proč také donekonečna dotovat představenstva nadnárodních energetických korporací ze svých poctivě vydělaných peněz?

Výměna oken? Ještě není pozdě


Izolační pěna Den BravenPokud jste se rozhodli na poslední chvíli vyměnit stávající  stará a zpuchřelá, teplopropustná okna za okna nová, tak jistě není pozdě. Pár dní budete mít v bytě chladno, ale určitě se rozhodný krok rychle vrátí v podobě tepelné pohody a peněz ušetřených za energie na vytápění.
 
Kromě uváženého výběru kvalitních oken do bytu či domu se také zajímejte o to, jaký systém a materiály na upevnění oken dodavatelská firma používá. Pokud budete okna měnit sami, tak pamatujte na kvalitní materiály, které jsou základem úspor energií a také trvanlivostí úsporného stavu.
 

POZOR! Rekonstrukce či výměna oken bez kvalitních tmelů a moderních materiálů nebude mít na úspory energie moc velký vliv.

 
 

Speciální materiály pro zateplování objektů z dílny Den Braven 

Na českém trhu se v posledních osmi letech se svými výrobky úspěšně etablovala nizozemská společnost Den Braven, která dominuje v oblasti tmelů a dalších stavebních komodit. Právě technici této firmy vyvinuli speciální izolační pěnu, která ani po letech neztrácí na účinku. Nezmenšuje se a nevznikají v ní mikro-póry, čímž zabraňuje únikům tepla.
 
„Nejde však jen o izolační pěnu. Zdokonalili jsme celý systém výměny či rekonstrukce oken, jelikož jsme vyvinuli speciální pásky. Interiérová páska je parotěsná a tudíž nepropouští z místnosti do pěny vlhkost z vaření, praní a dalších domácích činností.
 

Chytrá páska Den Braven SmartPáska, kterou nabízíme na exteriér, je naopak vodotěsná a paropropustná. Páry však nepropustí moc, jen tu, co se do pěny dostala během samotné montáže oken. Exteriérová páska chrání pěnu také před přívalovými lijáky nebo deštěm, které mohou pronikat případnými trhlinami a mezerami mezi rámy oken a omítkou fasády.
 
Naše pásky kromě zadržení tepla také zvyšují zvukotěsnost,“ informuje Marcel Rys, generální ředitel Den Braven Czech and Slovak. Rok po příchodu speciálních pásek na trh vyvinuli technici pásku Smart Den Braven, která se dá použít do obou prostředí. Sama rozezná díky svému složení, zda má být paropropustná, nebo vodě-nepropustná.
 

Rekonstrukce oken svépomocí, proč ne?

Ne všichni mají momentálně dostatek peněz na provedení kompletní rekonstrukce oken. V tom případě lze učinit technická opatření, která nejsou tak finančně náročná a za pár tisíc korun ušetří alespoň část tepelné energie. Kompletní rekonstrukce oken spočívá ve vysazení okna a rámu. Následně by se ze dřeva měla opálit barva a pak by se měly vyměnit některé dřevěné příčky. K tomu se dá využít speciálních tmelů, které drobné spáry a nerovnosti bez problémů vyplní. Pak jen stačí okno nakonzervovat a natřít. Při usazování oken lze opět využít speciálních technologií, které sice opravu okna prodraží, ale budou základem dalších úspor.
 
 foto: Den Braven; www.denbraven.cz

30.10.2008 - J Kr www.Svet-Bydleni.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x