Plastová okna do vašeho bytu a domu
zkušenosti, profily, firmy, cena, provedení

Doporučujeme

Úprava materiálu hračkou! Vibrační bruska se slevou, příslušenstvím a zárukou na Rucni-naradi.cz

Čtvrtecka.cz - odborník na malování a stěhování v Praze a okolí

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení

Pořiďte si kvalitní venkovní žaluzie pro vaše okna.

Cenové kalkulace kuchyní a 3D návrhy kuchyní na míru ZDARMA - Stylishrooms.cz.

 
Druhy plastových oken

Okna

okna

Rozhodli jste se pro výměnu starých a netěsnících oken za nová a nevíte, kde a jak začít? Přinášíme vám několik rad a tipů, nad kterými byste se rozhodně měli před výměnou oken zamyslet.

MATERIÁL

Jednou ze základních otázek bude zřejmě z jakého materiálu by nová okna měla být zhotovena. Každý z běžně používaných materiálů má svá specifika – své klady a zápory. Příjemný vzhled přírodního dřeva splní okna dřevěná, jejich nevýhodou je však nutnost častého obnovování vnějších ochranných nátěrů. S tímto jsou samozřejmě spojeny další výdaje. Výhodou plastových oken je nejen nižší pořizovací cena, ale také tepelné a zvukově izolační vlastnosti, které se během doby životnosti nemění.

 

CENA

Při každodenní zátěži naší peněženky je samozřejmě nasnadě i otázka ceny. Jak již bylo řečeno pořizovací cena oken plastových bude zpravidla nižší než u oken dřevěných. Jednoznačně pak ušetříte samotnou výměnou starých netěsnících oken. Výdaje spojené s vytápěním lze snížit až o neuvěřitelných 30-40%! Při výběru firmy však mějte na paměti, že nejlevnější varianta nemusí být tou nejkvalitnější.

 

EKOLOGIE

Na první pohled by se možná zdálo, že v oblasti ekologie hrají jednoznačně prim okna dřevěná. Ani okna z PVC však na tom nejsou tak špatně. Jejich životnost je v průměru 3x delší než u oken dřevěných, není nutné je ošetřovat různými nátěry a laky, které nemusí být k životnímu prostředí příliš šetrné. Renomovaní výrobci plastových oken garantují svou výrobu ze 100% recyklovatelných materiálů.

Jestli-že jste si ve vašem okolí vytipovali firmu, která by měla plánovanou výměnu oken provést, je dobré mít na paměti ještě několik důležitých skutečností:

  • dokáže firma splnit vaše individuální představy a požadavky týkající se vzhledu nových oken?
  • předem si také rozmyslete jaké další doplňky budete požadovat  (žaluzie, rolety, protihmyzové sítě, speciální zasklení, kování umožňující dostatečné provětrávání atd.

  •  

    má výrobce dobrou pověst, kterou může popřípadě podpořit referencemi spokojených zákazníků?

     

  • budu mít zajištěno poradenství, dopravu, montáž a další servis a za jakých podmínek?
  • placení případné zálohy by mělo proběhnout mezi vámi a zplnomocněným obchodním zástupcem firmy, který vám vždy musí vystavit doklad s firemním razítkem o převzetí peněz!

  • předem počítejte s tím, že výměna oken je práce při které se práší a nadělá se nepořádek!

 

1.7.2005 | AH www.LepeBydlet.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x